Dzień Męża i Żony w Naszej Parafii

DZIEŃ MĘŻA I ŻONY W NASZEJ PARAFII

 

Dzień 13 lipca to dzien, w którym sakramentalny związek małżeński zawarli św. Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym właśnie dniu Rycerze Kolumba działający przy naszej parafii zaprosili wszystkie małżeństwa do wspólnej modlitwy za małżonków. Eucharystii przewodniczył proboszcz naszej wspólnoty a także kapelan Rady 14004 Rycerzy Kolumba ks. kan. Wiesław  Lenartowicz. Głosząc homilię przypomniał definicję oraz znaczenie sakramentu a także zachęcił do przypomnienia sobie dnia w którym pary wypowiedziały sobie słowa przysięgi małżeńskiej .Po Mszy św. zebrani małżonkowie odmówili Litanię do św. Zelii i Ludwika Martin, a następnie ustawili się parami naprzeciw siebie wzdłuż świątyni aby ponowić słowa przysięgi małżeńskiej. Na koniec uroczystości, każda para małżonków,  została pobłogosławiona Najświętszym Sakramentem.