Msza dziękczynna w intencji Ks. Roberta

MSZA DZIĘKCZYNNA W INTENCJI KS. ROBERTA

W niedzielę  11.07.2021r. Odbyła się Msza św.  dziękczynna w intencji Ks. Roberta Kowalskiego, naszego wspaniałego, wieloletniego duszpasterza. Po szesnastu latach posługi w naszej wspólnocie, Księdzu Robertowi została powierzona nowa misja. Ks. Bp. Ordynariusz  nominował naszego kapłana, na stanowisko proboszcza Parafii Św. Barbary w Pionkach. Oczywiście nikt by nie wypuścił Ks. Roberta bez pożegnania i z pustymi rękoma. Przedstawiciele grup parafialnych, z którymi współpracował, ustawili się w długą kolejkę aby Mu podziękować ,złożyć  życzenia, oraz wręczyć  upominki. Rycerze Kolumba wraz ze swoim Kapelanem, Ks. proboszczem Wiesławem, na ręce nowo wybranego proboszcza Roberta ,który również jest  Rycerzem  Kolumba, złożyli szczególny podarunek. Jako atrybuty dobrego pasterza otrzymał od nich stułę z wizerunkiem bł. Ks. Michaela McGivneya , laskę pasterską oraz  żywą owieczkę. Po oficjalnych słowach podziękowań za lata posługi, przed świątynią tłumnie zgromadzili się parafianie, aby z czystej sympatii, osobiście podziękować oraz uściskać na pożegnanie swojego ulubionego kapłana.

Księże Proboszczu Robercie !  Na nową drogę życia  pasterskiego niech Pan Bóg Ci błogosławi a Matka Boża niech Cię otacza swoją opieką oraz dobrą radą. Niech Twoi nowi parafianie szybko się przekonają że dostali wspaniałego, szlachetnego, DBREGO PASTERZA.

Bóg zapłać za wspólne lata.