Kaplica Sykstyńska – Dziedzictwo

Kaplica Sykstyńska - Dziedzictwo

W dniu 10 lutego, Rycerze Kolumba z rady 14004, pod duchowym przewodnictwem KS. Wiesława oraz ks.Czarka, zorganizowali wyjazd do Warszawy na wystawę pt.”Kaplica Sykstyńska Dziedzictwo”. W wycieczce wzięli udział bracia rycerze wraz z rodzinami oraz parafianie.Uczestnicy mogli zobaczyć w powiększeniu freski znajdujące się na sklepieniu i ścianach słynnej kaplicy A także obejrzeć film o powstawaniu przepięknych malowideł wykonanych pędzlami Boticelliego i Michała Anioła. Po obejrzeniu przepięknej wystawy, autokar zawiózł wszystkich do Wilanowa, do Świątyni Opatrzności Bożej. Tam pod opieką przewodnika zwiedzili świątynię oraz panteon zasłużonych Polaków, słuchając historii powstania tej budowli. Na zakończenie wizyty w świątyni  wspólnie  modlili się  Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w „Królewskich Ogrodach Światła”, przepięknej iluminacji świetlnej usytuowanej w ogrodach pałacu królewskiego w Wilanowie. Rycerze Kolumba dziękują wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszają na następne wyprawy.