Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

       

 XVIII Niedziela  Zwykła

1.08.2021 

 Dziś rozpoczynamy sierpień miesiąc trzeźwości Narodu Polskiego. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji chociaż na ten miesiąc. Niech to wyrzeczenie będzie naszym darem miłości dla Boga i pomocą w przezwyciężaniu nałogu tak wielu naszych rodaków.

Jednocześnie w piątek 6 sierpnia, jak co roku, wyrusza z naszej diecezji Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zgodnie z tradycją, również z naszej parafii wyruszy grupa pielgrzymkowa nr 3.
Jeszcze raz zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce, Zapisy jeszcze do środy 4 sierpnia do 19.00
w zakrystii. Przy zapisie należy podać PESEL. Tak jak w latach ubiegłych, również w tym roku chcemy dla pielgrzymów gorący posiłek, kawę, herbatę wodę do picia, turystyczne prysznice, toalety. Dlatego potrzebujemy osób, które nie mogą iść, ale chciałyby pomóc przy obsłudze (np. przy kuchni, przy prysznicach) lub mogą wesprzeć materialnie pielgrzymkę. Bliższe informacje podajemy
w zakrystii. Pielgrzymi gromadzą się w piątek na Mszy Świętej o godzinie  7.00.

W środę 4 sierpnia na godzinę 19.00 zapraszamy wszystkich uczestników
na spotkanie organizacyjne.

Przez cały czas trwania pielgrzymki zapraszamy parafian do pielgrzymowania duchowego.
Przez codzienną obecność na Mszach Świętych z konferencją o godz.18.00 oraz Apelach Jasnogórskich tym razem bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej w naszej świątyni oraz przez osobistą modlitwę w intencjach pielgrzymów, możemy być bliżej tych, którzy modlą się również
za nas w czasie drogi.

W środę 4 sierpnia rozpoczynamy Nowennę przed pierwszym liturgicznym wspomnieniem
bł. Ks.Michała McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba, które będziemy przeżywać uroczyście
13 sierpnia.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00 – 18.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dziś do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.