Pielgrzymka do Grobu Mc’Givneya

Pielgrzymka do Grobu bł. Ks. M'c Givneya

Boże, nasz Ojcze spraw, aby heroiczny przykład życia i cnót  Twojego kapłana, błogosławionego ks.Michaela McGivneya, pomógł nam pełniej naśladować Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, wypełniać jego przykazanie miłości i budować Jego Ciało, którym jest Kościół.  Niech przykład Twojego sługi natchnie nas większym zaufaniem do Twojej miłości, abyśmy mogli kontynuować Jego dzieło opieki nad potrzebującymi i odrzuconymi. Przez Chrystusa Pana naszego Amen.

W dniach 7-9czerwca 2023r delegacja z parafii MB Cżestochowskiej w Radomiu, przy której działa Rada  Rycerzy Kolumba  w osobach ks. Wiesława Lenartowicza proboszcza i kapelana programowego Rycerzy Kolumba w Polsce oraz Andrzeja Anasiaka Najwyższego Kustosza Rycerzy Kolumba a także Przedstawiciela Gildii ks. Michela McGivneya w Polsce  wraz z małżonką Magdaleną, udali się z osobistą pielgrzymką do grobu błogosławionego ks. McGivneya w New Haven w USA.
Było to dla nas bardzo głębokie przeżycie-powiedział A. Anasiak. Mieliśmy  możliwość uczestniczenia w Liturgii przy grobie naszego założyciela wraz z Najwyższymi władzami Zakonu Rycerzy Kolumba na świecie.
W prywatnej, indywidualnej modlitwie złożyliśmy na grobie błogosławionego  ponad 500 intencji od osób, które modliły się za wstawiennictwem błogosławionego na męskich różańcach i przekazywanych przez parafian podczas codziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Z wielką starannością  przekazaliśmy te wszystkie intencje- powiedział ks. Lenartowicz.
Było dla nas zaszczytem – powiedziała pani Anasiak, że mogliśmy być przedstawicielami tych wszystkich osób , które modliły się za wstawiennictwem bł. Michaela McGivneya.

Vivat Jesus!